Zaproszenie na wystawę grzybów "Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2019

W dniu 1 października 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie na ul. Cyrulików 35, po raz trzeci  nastapi otwarcie wystawy grzybów pn "Poznaj Grzyby- Unikniesz Zatrucia".
W skład wystawy wchodzi 26 atrap grzybów (jadalne, niejadalne i trujące). Okazy prezentowane są w otoczeniu drzewek, krzewów, runa leśnego i ściółki, a także w tle słychać świergot ptaków leśnych, co tworzy niepowtarzalną atmosferę lasu. Całość wzbogacona jest planszami edukacyjnymi.
Opiekunowie grup szkolnych zainteresowani obejrzeniem wystawy proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu rezerwacji terminu: tel. 22 311 80 08.

Dzieci wraz z opiekunami będą zwiedzały wystawę grzybów oraz nauczą się ich nazw. Podczas prezentacji multimedialnej zdobędą wiedzę na temat budowy grzyba nauczą się prawidłowych  zasad zbierania grzybów i stosownego zachowania się w lesie  oraz jak rozpoznawać grzyby jadalne i trujące.  Zaplanowano  warsztaty plastyczne, podczas których  uczestnicy będą lepić z plasteliny modele grzybów.